oknawroclaw.com.pl

Okna, Drzwi, Rolety zewnętrzne

Drzwi przesuwne SmartSlide. Czy warto?

Na rynku drzwi tarasowych na przestrzeni ostatnich lat panowały dwa modele – PSK i HST, czyli drzwi uchylno-przesuwne, jak i podnoszono-przesuwne. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej można spotkać się z dodatkową opcją, którą są drzwi SmartSlide. Jest to model, który łączy najlepsze funkcje starszych technologii, jednocześnie dodając swoje własne możliwości. Czy jednak warto zakupić ten rodzaj drzwi? Warto się temu dokładnie przyjrzeć.

Drzwi SmartSlide – czym są i jak działają?

SmartSlide to drzwi przesuwne, które instaluje się zazwyczaj przy wyjściu na taras bądź balkon. Ich budowa zapewnia niezwykłą łatwość i prostotę obsługi, a wszystko to przez połączenie systemów PSK i HST. Wystarczy przekręcić klamkę o 180 stopni, a skrzydło ruchome będzie przesuwało się sprawnie po swoim torze względem pozostałej, nieotwieranej części. Wszystko to sprawia, że przy użytkowaniu drzwi SmartSlide niepotrzebne jest użycie nadmiernej siły – dzrzwi przesuwają się przy delikatnym dotyku. Konsekwencją tego jest mniejsza wrażliwość całej konstrukcji na błędy i zniszczenia wynikające z częstej eksploatacji. 

Dlaczego warto je kupić?

Jeśli powody, które do tej pory zostały wymienione, nie przekonują potencjalnych właścicieli drzwi SmartSlide, może kolejnym zaletom tej konstrukcji się to uda. Na początku warto powiedzieć o bardzo dużym przeszkleniu.

Duże przeszklenia

Dzięki zastosowaniu konstrukcji SmartSlide, w części nieprzesuwalnej możliwe było zastosowanie bardzo małych profili, co skutkuje bardzo dużą powierzchnią zajmowaną przez szkło. Co to znaczy dla użytkownika? Oprócz przyjemnego, minimalistycznego i nowoczesnego wyglądu, takie drzwi pozwalają na dostanie się większej ilości światła, co najczęściej jest bardzo pożądanym aspektem.

Duże przeszklenia oznaczają też wrażenie lekkości całych drzwi, choć tak naprawdę nie jest to mała konstrukcja. Jednak wielkość pomaga w kolejnej zalecie SmartSlide – szczelności.

Szczelność drzwi 

Kolejny aspekt, który pomaga w wyborze drzwi SmartSlide, to ich wysoka szczelność. Dzięki zastosowaniu elastycznych uszczelek przylgowych na całym obwodzie skrzydła i ramy, otrzymane zostały świetne parametry wytrzymałości na napór wiatru z zewnątrz. Oprócz tego drzwi mogą pochwalić się wodoszczelnością, jak i brakiem przepuszczalności powietrza. 

Kiedy drzwi są zamykane, zostają one w równym stopniu dociskane po całym obwodzie do ościeżnicy. Pomagają w tym również aktywne punkty ryglowania, które jeszcze bardziej poprawiają szczelność całej konstrukcji.

Większa przestrzenność

Dzięki zastosowaniu przesuwnej technologii, drzwi niezależnie od pozycji zajmują zawsze tyle samo miejsca. Nie ma już problemu drzwi otwierających się w jedną ze stron i zajmujących miejsce, które mogłoby zostać przeznaczone na coś innego. Takie rozwiązanie zwiększa komfortu użytkowania tarasu, a poza tym jest dużo estetyczniejsze, co też jest bardzo ważne. 

Leave a Comment