oknawroclaw.com.pl

Okna, Drzwi, Rolety zewnętrzne

Czy warto zainwestować w drzwi balkonowe z niskim progiem?

Przy montowaniu drzwi balkonowych ludzie często zastanawiają się, jak sprawić, by to miejsce było bezpieczne. Wysokie progi mogą być problematyczne. Istnieje duże ryzyko potknięcia się i przewrócenia. Świetnym rozwiązaniem będą drzwi balkonowe z niskim progiem. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Czy warto je kupić?

Drzwi balkonowe z niskim progiem – co to jest

Zazwyczaj w domostwach spotyka się drzwi z wysokim progiem. Takie rozwiązanie z roku na rok jednak traci na popularności. W mieszkaniach pojawiają się drzwi balkonowe z niskim progiem, który nie przekracza 2 cm. Progi tworzone są z PCV lub aluminium, które poradzą sobie w każdych warunkach. Rynek oferuje szeroki wybór rozwiązań – od drzwi przesuwanych po przesuwano-rozwierane. Najważniejsze jest to, by odpowiednio dostosować je do domu. Na całe szczęście producenci mają rozwiązania, które okazują się być bardzo pomocne w wielu aspektach. Drzwi balkonowe z niskim progiem mają mnóstwo zalet, ale też i wad, o których warto się dowiedzieć. 

Zalety drzwi balkonowych z niskim progiem

Nieocenioną zaletą takiego rozwiązania jest bezpieczeństwo. Niski próg zmniejsza prawdopodobieństwo przewrócenia się. Dzięki niemu dzieci, starsi ludzie oraz osoby poruszające się na wózku inwalidzkim z łatwością wydostaną się na zewnątrz bez żadnego uszczerbku na zdrowiu, 

Ponadto drzwi balkonowe tego typu są bardzo estetyczne. Idealnie łączą dom z ogrodem. Dają wrażenie połączenia posesji z otaczającą ją naturą. Niektóre modele posiadają również specjalną termoizolację, która chroni przed utratą ciepła. Dlatego też podczas zimowych dni nadmierny chłód nie przedostaje się do wnętrza domu. Jeżeli montuje się drzwi balkonowe z niskim progiem bez takiego rozwiązania, warto o nim pomyśleć i je zastosować. Zaprocentuje to na przyszłość.

Wady drzwi balkonowych z niskim progiem

Często okazuje się, że największym problemem jest zima i zalegający śnieg. Konieczne jest wtedy regularne odśnieżanie, by nie dostał się on do środka. Zbyt niskie temperatury mogą być czasem problematyczne dla drzwi balkonowych z niskim progiem. Istnieje ryzyko przymarzania i późniejszych problemów z otwieraniem. 

W przypadku drzwi balkonowych tego typu problematyczne jest również dbanie o czystość. Kurz i brud bardzo szybko tam zalega, a niewielka przestrzeń często utrudnia sprzątanie. 

Kolejnym minusem jest fakt, że bardzo trudno je zamontować. Taki proces jest czasochłonny i wymaga pomocy specjalisty. W tym przypadku konieczne jest użycie bardzo dużej precyzji. Jeżeli wmontuje się drzwi w zły sposób, można spodziewać się późniejszych problemów. Należy do nich chociażby szybka utrata ciepła. Mimo wszystko, jeśli skorzystamy z usług dobrego specjalisty powinniśmy obejść się bez takich kłopotów.

Do listy wad dochodzi również cena. Drzwi tego typu są droższe niż te z wysokim progiem. Dlatego też decyzję o kupnie drzwi balkonowych z niskim progiem warto bardzo dobrze przemyśleć. Nie u każdego takie rozwiązanie się dobrze sprawdzi. 

Leave a Comment